Ile kosztuje wynajem osuszacza?

wynajem osuszaczy powietrza zdjęcie

Masz problem z wilgocią w swoim domu? W Twojej piwnicy pojawił się grzyb lub pleśń, które ciągle powracają, ze względu na dużą wilgotność powietrza? Twoje mieszkanie zostało zalane i zależy Ci na jego osuszeniu? Budujesz nowy dom i chcesz, aby jego mury jak najszybciej wyschły? Przeprowadzasz remont i zależy Ci na czasie? Jeżeli tak, to sprzęt, który zdecydowanie potrzebujesz jest osuszacz powietrza. Najlepszym sposobem na jego pozyskanie jest natomiast wynajem. Koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące wynajmu osuszaczy! Zapraszamy do lektury!

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacz powietrza to przenośne urządzenie elektryczne, które pobiera wilgoć z otoczenia. Sprzęt wyposażony jest w wentylator, który zasysa parę wodną do swojego wnętrza. Następnie w chłodnicy wilgotne powietrze poddawane jest procesom obniżającym jego temperaturę, co prowadzi do skroplenia pary wodnej, która zostaje odprowadzona do specjalnego zbiornika. Suche i ocieplone powietrze natomiast zostaje wypuszczone z powrotem na zewnątrz i dodatkowo pobiera wilgoć.

Urządzenie to nie wymaga żadnej ingerencji i jest niezwykle wygodne w użytkowaniu. Można bowiem spokojnie zostawić je włączone w miejscu, które mamy zamiar osuszyć na cały dzień. Jedynie raz w ciągu dnia, w zależności od pracy osuszacza należy opróżnić zbiornik na wodę, by urządzenie mogło dalej pracować.

Wynajem osuszaczy – o czym należy pamiętać?

Dostępne na rynku odwilżacze przemysłowe zazwyczaj są w stanie zebrać od około 10 do 50 litrów wody w ciągu doby. Oczywiście, ilość uzyskanej wody zależy nie tylko od wydajności oraz przepływu powietrza, czyli dwóch najważniejszych parametrów urządzenia, ale także od warunków zewnętrznych, takich jak temperatura panująca w pomieszczeniu.

Wynajem osuszaczy jest bardzo popularny wśród osób przeprowadzających budowę, gdyż jest to miejsce, gdzie bardzo wiele czynników zależy od szybkiego schnięcia materiałów. Podobnie kwestie mają się w przypadku remontu, szczególnie przy malowaniu ścian oraz ich tynkowaniu. Sprzęt też cieszy się dużą popularnością na krytych basenach lub magazynach i w innych pomieszczeniach, gdzie dostęp do świeżego powietrza jest mocno ograniczony.

Ile kosztuje wynajem osuszaczy powietrza?

Cena wynajęcia osuszacza powietrza zazwyczaj waha się między 15 a 50 złotych za dobę. Wiele firm zastrzega sobie również często minimalny okres wyporzyczenia, który wynosi zazwyczaj tydzień. Prawdą jest bowiem, że używanie odwilżaczy przez 2 lub 3 dni nie przyniesie nam żadnych widocznych skutków i będzie jedynie stratą czasu i pieniędzy.

Osuszanie, aby przyniosło wymagane rezultaty powinno trwać minimum tydzień w zależności od rozmiaru wilgoci, z jaką ma się do czynienia. Koszt zakupu przemysłowego osuszacza powietrza wynosi około 1500 złotych, dlatego wynajem tego typu sprzętu jest jak najbardziej opłacalny i uzasadniony. Warto zwrócić uwagę, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli odwilżaczy przeznaczonych do użytku domowego. Są one znacznie tańsze, jednak nie będą skuteczne w warunkach budowlanych, gdzie jedynie sprzęt o większej mocy będzie w stanie przynieść widoczne rezultaty. Nie warto więc dać się skusić niskim cenom i zdecydowanie korzystniej postawić na wypożyczenie tych urządzeń.

Do kosztów pracy osuszaczy należy oczywiście doliczyć także prąd, który zużyją one w trakcie wykonywania swojego zadania. Pobór mocy przez sprzęty budowlane przeznaczone do osuszania wynosi zazwyczaj około 1000W przy ciągłej pracy.