Pomiary wilgotności

Przed przeprowadzeniem kompleksowego osuszania należy wykonać równie dokładne pomiary wilgotności mające na celu wykrycie i zdiagnozowanie problemu, jakim jest poziom zawilgocenia pomieszczenia. Na podstawie owych pomiarów można m.in. dobrać najbardziej skuteczną metodę osuszania, przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do pomiaru wilgoci marki TROTEC. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług – jesteśmy dostępni na terenie Poznania i okolic.

mierzenie wilgotności

Zmierzymy dla Ciebie wszystko

Wykonujemy pomiary wilgotności za pomocą termohigrometrów, jak i innych równie zaawansowanych urządzeń. Oprócz samego ustalenia poziomu pleśni i wilgoci w obiektach, pomiary sprawdzają także poziom warunków ze względów zdrowotnych, jak i montażu materiałów budowlanych (w tym drewnianych, np. parkietu lub mebli). Jesteśmy w stanie nieinwazyjnie określić wilgotność w ścianach, posadzkach i sufitach, temperaturę powietrza wraz z wilgotnością w obiekcie, a także punkt rosy, która wskazuje miejsce skraplania się wody. Co więcej, jesteśmy zaopatrzeni w specjalną kamerę termowizyjną, która daje pełny obraz obszaru zawilgocenia. Pomiary wilgotności dają możliwość zlokalizowania źródła zawilgocenia w każdym obiekcie oraz ocenienia jego poziomu w powietrzu. Dzięki temu możemy dokładnie określić z jak dużym problemem mamy do czynienia i jakich metod należy użyć, aby go całkowicie zneutralizować. W ramach pomocy służymy także dobrą radą i wskazówkami dla domowników i właścicieli obiektów komercyjno-instytucjonalnych co do prawidłowego utrzymania pomieszczenia w warunkach wolnych od pleśni. Wystawiamy także opinie dla ubezpieczycieli i dokumenty z opisem stanu wilgotności.

Czym mierzymy wilgotność?

Korzystamy tylko z najlepszego sprzętu, tak aby dostarczyć stuprocentową satysfakcję z naszych działań pomiarowych. Firma TROTEC od lat wspiera naszą branżę, dostarczając najnowocześniejsze urządzenia nie tylko do oczyszczania, ale również do pomiaru wilgotności. Z racji złożoności tego procesu wykorzystano innowacyjną technologię, mająca na celu zawarcie wszystkich potrzebnych urządzeń do pomiaru w jednym sprzęcie. Stąd też termohigrometr, miernik punktu rosy i pirometr laserowy możemy trzymać w jednej ręce. Jest to nie tylko wygoda podczas użytkowania, ale przede wszystkim przyspiesza cały proces, jednocześnie dając trafną diagnozę.

Prawidłowa wilgotność pomieszczeń

Istnieją ustalone normy poziomu wilgotności w pomieszczeniach i materiałach budowlanych, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Są to kolejno: 45-60% (otoczenie), 2% (beton) i 8% (drewno). Utrzymując dany poziom zapewniamy sobie komfort i zabezpieczamy się przed chorobami rozwijającymi się pod wpływem pleśni i wilgoci. Usługi kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm, biurowców, galerii handlowych i hal magazynowych. Działamy na terenie Poznania i innych miast woj. wielkopolskiego, stąd zapraszamy każdego z tego rejonu do kontaktu. Jesteśmy dostępni pod telefonem, jak i osobiście w siedzibie firmy.