Ozonowanie biur i mieszkań Poznań

Jak pozbyć się wilgoci, nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów?

Kupiłeś mieszkanie, w którym mimo stałego wietrzenia, wciąż czuć zapach stęchlizny, papierosów lub innych nieprzyjemnych zapachów? Chciałbyś pozbyć się męczącego zapachu po remoncie mieszkania? A może zastanawiasz się, jak doprowadzić dom do używalności po zalaniu lub pożarze? W każdej z takich sytuacji ozonowanie pomieszczeń stanowi jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie tylko można postawić. To sposób na to, aby wnętrze domu, mieszkania, biura czy nawet samochodu, zostało odpowiednio odświeżone i zdezynfekowane.

Nasza firma w wachlarzu swoich usług, oferuje Państwu ozonowanie w Poznaniu, jako jedną z najbardziej skutecznych metod, w walce z nieprzyjemnym zapachem czy też z obecnością bakterii, wirusów i grzybów. Główną rolę w całym tym procesie odgrywa ozon, dlatego też na nim właśnie warto skupić się nieco bardziej.

Ozonowanie pomieszczeń – czyli czym jest ozon?

Kluczowe bez wątpienia znaczenie ma sam ozon, a więc to, co odgrywa priorytetowe znaczenie w ozonowaniu. Jest to odmiana tlenu, która składa się z trójatomowych cząstek. Z racji tego, że tworzy trzy cząsteczki, jest bardzo niestabilny. Potrafi się odłączyć i wejść w reakcję z innymi związkami. Głównym zadaniem, jaki ma on do spełnienia, jest dezynfekcja. Działa bakteriobójczo, niszczy wirusy, radzi sobie z grzybem czy też z pleśnią. Sprawdza się doskonale przy likwidacji nieprzyjemnych zapachów w zamkniętych przestrzeniach. W działaniach takich wykorzystuje się generatory ozonu, a więc specjalistyczne maszyny, które produkują gaz z powietrza, poddając go działaniu wyładowań elektrycznych.

Jakie usługi możemy zaoferować?

Nasza firma oferuje klientom najwyższą jakość usług, które związane są z ozonowaniem pomieszczeń w Poznaniu i w okolicach. Wykonujemy nasze prace kompleksowo, spełniając wszelkie niezbędne normy, jak również dbając o to, co najważniejsze – bezpieczeństwo. Posiadamy najwyższej jakości sprzęt, zatrudniamy pracowników wyspecjalizowanych w tego typu pracach, a ponadto oferujemy atrakcyjne ceny i szybką realizację zleceń. W wachlarzu ofertowym naszej firmy znaleźć można między innymi takie usługi związane z tymi pracami, jak:

 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniach i powodziach
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarach
 • ozonowanie samochodów
 • dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie zarodników, wirusów i drobnoustrojów
 • usuwanie alergenów
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów
 • odświeżanie pomieszczeń

Stawiamy zawsze na jakość naszych usług. Każde zlecenie realizujemy indywidualnie i do każdego podchodzimy z niezwykłą dokładnością i precyzją. Nasze ozonatory generują blisko 70 gramów ozonu na godzinę, a sam ozon dociera do największych nawet zakamarków, w pełni radząc sobie z zapachami, w tym zapachem tytoniowym czy też ze stęchlizną, jak również i wszelkimi szkodliwymi organizmami żywymi.

W jakich przestrzeniach sprawdzi się ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń na terenie Poznania i okolic, wykonywane przez naszą firmę, sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach mniejszych, nieprzemysłowych, w przestrzeniach użytku publicznego i wszędzie tam, gdzie konieczna jest dezynfekcja, czyli usunięcie wszelkich drobnoustrojów i alergenów, a także pozbycie się nieprzyjemnego zapachu. Co więc można poddać ozonowaniu? Na pewno będą to:

 • przestrzenie mieszkalne – mieszkania i domu
 • przestrzenie biurowe – biura, sale konferencyjne, stołówki pracownicze
 • pomieszczenia użyteczności publicznej – urzędy, przedszkola, żłobki i szkoły, pokoje hotelowe, sklepy
 • schroniska dla zwierząt i pomieszczenia hodowlane.
 • strychy i piwnice

Ozonowanie sprawdza się doskonale we wszystkich pomieszczeniach zagrzybionych, usuwając grzyby, które powodują nieprzyjemny zapach i które są niezwykle szkodliwe dla naszego układu oddechowego. Taki zabieg okazuje się być bardzo dobry w przestrzeniach po pożarze i po zalaniu. Jest skuteczny w swoim działaniu i zdecydowanie lepszy, niż dezynfekcja na przykład chlorem.

Zalety wykorzystania usługi ozonowania w swojej przestrzeni

Jakie zalety niesie za sobą ozonowanie pomieszczeń? Co daje wykorzystanie tej właśnie usługi w danej przestrzeni? Kluczowe znaczenie ma na pewno trwałe usuwanie zapachów. Jeśli mamy przestrzeń, w której czuć stęchliznę lub spaleniznę, zapach farb i lakierów po remoncie lub w której na trwałe wydawałoby się zagościł ,,smród tytoniowy”, tylko i wyłącznie takie ozonowanie pozwoli skutecznie, raz na zawsze pozbyć się takich zapachów. Taka forma dezynfekcji pomieszczeń, to także pozbycie się wszelkich drobnoustrojów, usunięcie więc wirusów, bakterii i grzybów. To eliminacja alergenów, czyli roztoczy, pleśni i pyłków, co jest szczególnie ważne i istotne, jeśli w grę wchodzą alergicy. I oczywiście ozonowanie to także odgrzybianie przestrzeni, w tym na przykład piwnic i poddaszy, ale nie tylko.

Ozonowanie – najskuteczniejsza metoda dezynfekcji

Nie ma wątpliwości, iż ozonowanie uznawane jest dziś za najbardziej skuteczną metodę dezynfekcji pomieszczeń. Jest dużo lepsza i bardziej dokładna, niż wykorzystanie tradycyjnych środków chemicznych. A czy po wykonaniu ozonowania pomieszczeń niezbędne jest przywrócenie przestrzeni do stanu używalności? Nie. Choć sam ozon w sobie jest szkodliwy, to jednak po wykonaniu operacji i odczekaniu określonego czasu, przestrzeń jest w pełni gotowa do użytku. Nic nie trzeba myć i szorować, nie powoduje on zniszczenia produktów spożywczych, nie trzeba specjalnie długo wietrzyć pomieszczeń.

Ozonowanie pomieszczeń w Poznaniu, to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z zapachami i drobnoustrojami. Ozon jest blisko 50 razy bardziej skuteczny niż chlor, a do tego działa on zdecydowanie szybciej. Aby jednak ta metoda była skuteczna w swoim działaniu, niezbędne jest osiągnięcie stężenia ozonu na poziomie około 3 – 5 ppm. Dla ludzi dopuszczalna dawka, to 0,7 ppm, stąd też tak ważne i istotne jest wykonywanie tej usługi w specjalnym oprzyrządowaniu, bez obecności innych osób. Nasza firma świadczy usługi na najwyższym poziomie, wykonując swoje prace dokładnie, w pełni skutecznie i co najważniejsze, bezpiecznie dla każdego.