Jak suszyć pranie w sezonie jesienno-zimowym?

pranie

W okresie jesienno-zimowym suszenie ubrań może przysparzać wiele problemów. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze zbyt wysokiej wilgotności powietrza, która w połączeniu z niską temperaturą sprawia, że pranie po prostu nie schnie. Szczególnie uciążliwe są tak zwane okresy przejściowe. Mieszkańcy bloków i niektórych kamienic nie mają wpływu na to kiedy sezon grzewczy się rozpocznie. Z tego powodu, osuszacze powietrza to najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu szybko wysuszymy każdą ilość prania.

Osuszacze powietrza – informacje w pigułce

W momencie gdy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka, klasyczne suszenia prania może okazać się niemożliwe. Bez względu na to jak długo będzie wisieć na suszarce, po prostu nie wyschnie. Dotyczy to przede wszystkim ubrań wykonanych z materiałów naturalnych lub połączeń tkanin syntetycznych z naturalnymi. Wysoka wilgotność sprzyja rozwojowi bakterii i różnego rodzaju drobnoustrojów w odzieży. Z tego powodu ubrania wydzielają specyficzny zapach, którego można się pozbyć wyłącznie dzięki kolejnemu praniu. Zamaskowanie go perfumami jest praktycznie niemożliwe i daje efekt odwrotny do zamierzonego. Zatem jak rozwiązać ten problem?

  • Firmy oferujące osuszacze powietrza mają w swojej ofercie profesjonalne urządzenia, charakteryzujące się różną mocą, a co za tym idzie, wydajnością. Dzięki nim jesteśmy w stanie w stosunkowo krótkim czasie obniżyć wilgotność powietrza, nawet w bardzo dużych pomieszczeniach. Urządzenia tego typu działają praktycznie bezobsługowo. Osuszacze powietrza wystarczy podłączyć do domowej sieci elektrycznej, ustawić na środku pomieszczenia, włączyć i czekać na efekt.

Taki sprzęt jest szczególnie przydatny gdy w domu są dzieci. Każdy rodzic wie jak często trzeba prać ubrania po swoich pociechach. W sytuacji gdy wyprane ubrania nie schną i w konsekwencji zaczynają brzydko pachnieć, pojawia się problem.

Obniżanie wilgotności powietrza w praktyce

Na około dwie godziny przed rozpoczęciem suszenia należy włączyć osuszacz. Jeżeli pomieszczenie jest niewielkie, czas pracy urządzenia trzeba skrócić do 1 godziny lub 30 minut. Następnie gdy ubranie będzie rozwieszone, osuszacze powietrza muszą cały czas pracować. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie ich działania?

  • Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie wolno kłaść żadnych przedmiotów, w tym ubrań, na osuszaczu. Jest to pierwsza i najważniejsza zasada dotycząca korzystania ze sprzętu tego typu.
  • Osuszacze powietrza muszą mieć przestrzeń wokół siebie, aby mogły wydajnie i bezpiecznie pracować. Niedozwolone jest umieszczanie urządzeń blisko ścian i zasłanianie otworów.
  • W momencie gdy uznamy, że pranie jest całkowicie suche, osuszacz można wyłączyć. Obsługa urządzenia jest prosta i intuicyjna. W razie konieczności, pracownicy firmy wynajmującej osuszacze mogą przeprowadzić krótkie szkolenie z obsługi sprzętu.

Najwydajniejszym sposobem użytkowania jest zgromadzenie większej ilości ubrań (np. z kilku prań) i suszenie ich jednocześnie w zamkniętym pomieszczeniu. Ta metoda sprawia, że ograniczymy czas pracy urządzenia, a co za tym idzie, pobór energii elektrycznej.

Wynajem osuszaczy powietrza

Bez względu na to czy potrzebujemy jednego, czy kilku osuszaczy, warto skorzystać z usług firmy, która dostarczy sprzęt pod wskazany adres. Nie każdy dysponuje odpowiednio dużym pojazdem, dlatego rozwiązanie tego typu cieszy się największą popularnością. Warto również wspomnieć, że każdy wynajmujący ma możliwość indywidualnego dopasowania czasu wynajmu. Zdecydowana większość firm oferuje zarówno wynajem długo, jak i krótkoterminowy.